08 gegužės, 2011

Bullshitas

Žinot, pagalvojau, apšviesiu jus, brangieji.
Kaip reikia mokytis Anglijoje.
Kadangi taip jau gavosi, kad studijuoju Media, communications ir cultural stuff'ą, patekau į bullshitinimo ratą. Dar ir sociologijoje jie tą patį ką ir mes daro, tai yra nieko. Nors va, gavau kitiems metams vieną praktinį modulį, valio.
Taigi, norint gerai bullshitinti, reikia žinoti vieną- paprastus dalykus visada paversk sudėtingais. O anglų kalba tai ganėtinai lengva. Mali mali mali, įmeti porą mandresnių žodžių ir voila, tobulas bullshitas! Tuoj įmesiu pavyzdį. Pavyzdžiui, 'Through lectures this module introduces students to the fields of heritage, museum and gallery studies in relation to exhibiting theories, practices and issues' (ištrauka iš garsiojo Muzijų studijų modulio, kuris, kaip nekeista, kitais metais privalomas). Vertimas: mokysimės kaip lankytojai juda po muziejus. Jei išdėlioji artefaktus į kairę- jie eis į kairę, jei į dešinę, tai jie ir eis į dešinę. Exciting!
Va tada ir pasireiškia visas tavo bullshito menas. Nes tu turi įrodyti, kad labai svarbu išanalizuoti, kad lankytojai eis į kairę ar dešinę. Pasaulio likimas- mūsų Cultural studies studentų rankose. 
Anyways, norint gerai mokytis Anglijoje reikia gerai bullshitinti. O pagrindinė to taisyklė- pradėk kiekvieną sakinį žodeliu basically.
Basically, tai jūsų kelias į šviesesnį Anglišką rytojų. Kai tik pritrūksite žodžių, tiesiog kartokite stebuklingąjį žodelį ir bandykite surasti sinonimų tam, ką jau pasakėte. O kai jausite, kad jau šnekate pakankamai ilgai, užbaikite sakinį 'yeah, something like that'. Works every time.


Oh, kadangi jau šnekame apie tai (tai? Nežinau kaip jūs, bent bent jau aš neįsivaizduoju apie ką mes šnekame), papildysiu jūsų UK žodynėlį.
  ~ sakykite 'like' visur ir visada. Pavyzdžiui: 'basiclly, it was like that like'. Aš nejuokauju! Ir čia ne sarkazmas :D
  ~ oficialus slenginis svarų pavadinimas: 'quid'. Pavyzdžiui: 'lend me 10 quid, mate'. Niekas man taip ir nepaaiškino kodėl...
  ~ mokate anglų kalbą tobulai? Praleidote mėnesius kaldami articles naudojimą? Ir velniop. Nes čia articles negalioja. Čia sakoma: 'I'm thinkig about going down London this week'. Coz we're cool like that.
  ~ kai geriau pagalvoju, šitas punktas gali pasirodyti labai jau sexistinis. Visi visi, moterys, vyrai, senelės ir vaikučiai čia yra įvardinami vienu žodeliu- 'man'. Pavyzdžiui: 'Laura man, stop fooling around'. Sexist pigs.


Okiuka, brangieji, gana man bullshitinti, laikas grįžti prie esės (taip, aš ateinu į bloggą tik tada kai man reikia jas rašyti. Užuojautos ieškau). 
Ir žinote ką, zuikis išsisėmė. Nebeveda jūsų gūdžiais Anglijos klystkeliai. Net nebepamena nuo ko šitas bloggas prasidėjo...

1 komentaras:

Laurute rašė...

Cia labai gera pamoka. :) Dar norint istesti ir plaikyti pokalbi reikia sakyti yeah po kiekvieno pasnekovo zodzio. Arba kitais zodziais kartoti ta pati. :)
- This cake looks lovely, dear
- Lovely, isn't it?
- Yeah, absolutely delightful
- Delightful
Mes ir kiti uzsienieciai darbe labai kikenam nuo tokiu dialogu. :)